آنتی اسکالانت یکی از معروف ترین رسوب زداها در سیستمهای تصفیه آب اسمز معکوس میباشد. اسمز معكوس یکی از پرکاربرد ترین روشهاییست که برای شیرین کردن آب شور دریا و همینطور تصفیه پساب های صنعتی استفاده میشود. برای مشاوره ، خرید یا استعلام قیمت فروش آنتی اسکالانت با گروه بازرگانی فرتاک تماس حاصل فرمایید.

 

آنتی اسکالانت چیست؟

آنتی اسکالانت یکی از رسوب زداهای معروف ممبران اسمز معکوس و آب شیرین کن میباشد. آنتی اسکالانت با رفع گرفتگی ها توسط نمکهای موجود در آب ، باعث افزایش عمر مفید سیستم میشود.

روزنه های غشاء دستگاه های تصفیه آب ، به دلیل وجود نمکهای موجود در آب دچار رسوب و گرفتگی میشوند. رسوبهایی که معمولا در غشاء سیستم های اسمز معکوس دردسرساز می شوند از جنس:

  • سولفات استرونیوم
  • سولفات باریم
  • کربنات کلسیم
  • سیلیکا
  • فلوراید کلسیم

که جهت جلوگیری از رسوب این نمکها به آب ورودی سیستم های اسمز معکوس محلول آنتی اسکالانت اضافه میشود تا عمر مفید فیلترهای مصرفی دستگاه را افزایش دهد.

فروش آنتی اسکالانت

خرید و استعلام قیمت فروش آنتی اسکالانت

معایب فروش آنتی اسکالانت بی کیفیت

به طور کل تزریق آنتی اسکالانت بی کیفیت در ممبران منجر به کاهش عمر آن میشود:

  • افزایش نمکهای محلول در آب خروجی ممبران
  • کاهش ظرفیت تولید ممبران
  • افزایش مصرف برق سیستم
  • افزایش فشار بر پمپ و کاهش عمر مفید پمپ

 

میزان مصرف آنتی اسکالانت

میزان عملکرد و مصرف آنتی اسکالانت به کیفیت آب ورودی به ممبران اسمز معکوس و نرم افزار شرکت سازنده بستگی دارد ، که توسط شرکت سازنده آزمایش و محاسبه میشود و در اختیار خریداران قرار میگیرد.

 

اسمز معکوس چیست ؟

اسمز معکوس تکنیکی میباشد که در آن آب بوسیله ی نیروی پمپ از یک نوع فیلتر (یک غشاء نیمه‌تراوا) عبور داده میشود. بدین وسیله ناخالصی های آب از جمله نمکهای محلول در آن حذف میشود. فرایند اسمز معکوس Reverse Osmosis از جمله پرکاربردترین روشها برای تصفیه پسابهای صنعتی و شیرین سازی آب دریاست.

اسمز چیست ؟

اسمز فرایندیست که در طبیعت رخ میدهد. زمانیکه گیاه آب را از خاک جذب میکند یا کلیه ها آب را از خون جذب می کنند ، فرایند اسمز رخ داده است. دیواره ی سلول ها به طور طبیعی مثل یک فیلتر اجازه عبور مواد غذایی را میدهند ، در حالی که سایر مواد را پس می زنند. اصطلاحا به این دیواره ها غشاء نيمه تراوا میگویند.

غشای نیمه‌تراوا فیلتریست که بصورت گزینشی ، بعضی از اتمها و مولکولها را اجازه عبور میدهد و اجازه عبور به باقی اتمها و مولکولها را نمیدهد.

اسمز یعنی آب خالص یا آب با شوری کمتر به طور طبیعی تمایل دارد که به سمت آب نمک غلیظ حرکت کند. اسمز معکوس فرایندیست که آب از سمت غلیظ تر به سمت رقیق تر حرکت میکند، از آنجا که خلاف روند طبیعت است ، نیروی مورد نیاز به وسیله پمپ تامین میشود.

اسمز معکوس چیست

فلوکولانت فرتاک

ماده شیمیایی فلوکولانت چیست و چه کاربردی دارد ؟ گام اول باید بدانید که قرار است با چه چیزی سر و کله بزنید و ماده مذکور دقیقا چگونه کار خود را به انجام می‌رساند. تنها در این شرایط است که شما می‌توانید درک درستی از سایر اطلاعات موجود پیرامون فلوکولانت کسب کنید. فلوکولانت چیست اغلب […]

فلوکولانت فرتاک

فلوکولانت به معنای لخته ساز است و ترکیب شیمیایی انواع آن بر اساس کاربردش در صنایع مختلف، متفاوت است. از جمله کاربردهای فلوکولانت در صنایع، می‌توان به صنایع غذایی، صنایع مرتبط با معدن، علم سطح، صنایع و علوم مرتبط با شیمی و فیزیک، علوم مرتبط با زمین شناسی و… اشاره کرد. البته به طور کلی کاربرد […]

فلوکولانت فرتاک

عملکرد فلوکولانت آنیونی بر پایه امولسیون پلی آکریل آمید لاتکس با وزن مولکولی بالا انجام می‌گیرد. پلی اکریل آمید لاتکس، شامل گروه‌های عملکردی اسید سولفوریک، اسید فسفریک و کربوکسیلیک اسید است. آن چه که از پلی آکریل آمید، یک فلوکولانت آنیونی مناسب می‌سازد، حلالیت و وزن مولکولی بالای این ترکیب است. در صورت مجاورت فلوکولانت […]

فلوکولانت فرتاک

امروزه با گسترش طیف عملکرد و کاربرد انواع فلوکولانت ، کسب اطلاعات پیرامون آن تبدیل به یک ضرورت شده است. همانطور که می‌دانیم، فلوکولانت از لحاظ لغوی به معنای لخته کننده است و طی فرآیند فلوکولاسیون، ذرات معلق موجود در مایعات را به یک دیگر می‌چسباند. انواع فلوکولانت در صنایع مختلفی از قبیل صنایع خوراکی، […]

پمپ فلوکولانت

اگرچه بسیاری هنگام تهیه فلوکولانت ، چگونگی مصرف آن را مطالعه می‌کنند اما بسیاری لزوم استفاده از پمپ فلوکولانت را نمی‌دانند. غلظت بالای مواد فلوکولانت، از آن ماده‌ای آگار مانند می‌سازد. از دیگر خصوصیات مواد فلوکولانت این است که در مجاورت با آب سرد حالتی بسیار سخت پیدا می‌کند، همه این موارد لزوم تهیه پمپ […]

پودر فلوکولانت

فلوکولاسیون به معنای لخته کنندگی است و پودر فلوکولانت پودری است که طی فرآیند فلوکولاسیون، فرایند لخته سازی را انجام میدهد. لخته سازی به معنای به یک دیگر چسباندن مواد ریز معلق در آب است و تفاوتی اساسی با رسوب گذاری دارد. به طور کلی طی فرآیند رسوب گذاری بلورهای محلول در مایعات به شکل […]