فلوکولانت آنیونی چیست و چه کاربردی دارد ؟

عملکرد فلوکولانت آنیونی بر پایه امولسیون پلی آکریل آمید لاتکس با وزن مولکولی بالا انجام می‌گیرد. پلی اکریل آمید لاتکس، شامل گروه‌های عملکردی اسید سولفوریک، اسید فسفریک و کربوکسیلیک اسید است. آن چه که از پلی آکریل آمید، یک فلوکولانت آنیونی مناسب می‌سازد، حلالیت و وزن مولکولی بالای این ترکیب است. در صورت مجاورت فلوکولانت آنیونی با آب، یک ژل نرم ایجاد می‌شود و این ژل نرم دور تا دور ماده لخته شده را پوشش می‌دهد و اینگونه بر قوام آن می‌افزاید. مهم‌ترین عواملی که باعث به کار رفتن پلی آکریل آمید اسید، به عنوان فلوکولانت آنیونی می‌شوند، توانایی این ترکیب در ایجاد پیوند هیدروژنی و پیوندهای کووالانسی و همچنین خاصیت الکترونگاتیوی این ترکیبات است.

شرکت تولیدی – تجاری فرتاک، عرضه کننده مستقیم فلوکولانت در ایران با تکیه بر تجربیات و دانش مهندسین خود در حوزه تامین مواد شیمیایی از جمله انواع فلوکولانت با قیمت رقابتی و کیفیت مطلوب فعالیت می نماید. جهت استعلام قیمت یا سفارش با دفتر فروش این شرکت تماس حاصل کنید:

فرمول‎‌های مورد نیاز برای تولید فلوکولانت آنیونی بر پایه شیمی خاک و آب به دست می‌آیند. فلوکولانت‌های آنیونی نسبت به فلوکولانت‌های کاتیونی، ضرر کم‌تری به طبیعت می‌رسانند و برخی اوقات فرمول‌های لخته کنندگان آنیونی به گونه‌ای طراحی می‌شوند، که جلوی ضرر و زیان ناشی از لخته کنندگان کاتیونی را دفع کنند. استفاده از انواع لخته کننده‌های آنیونی، مزیت‌های زیادی در پی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به کاهش یافتن هزینه‌های دفع آب انتهایی، سهل الاستفاده بودن و قابلیت ترکیب کردن این مواد با سایر مواد اشاره کرد.

فلوکولانت آنیونی

نحوه کاربرد فلوکولانت آنیونی

از لخته کننده‌ها عموما برای تصفیه آب و فاضلاب استفاده می‌شود. اگرچه امروزه اکثر مردم با کاربرد لخته کننده‌ها آشنایی کامل دارند، اما با این حال بسیاری از مردم با قواعد ریز استفاده از فلوکولانت آنیونی آشنایی ندارند. بنابراین تصمیم گرفتیم تا با آموزش نکاتی مهم درباره لخته کننده‌های آنیونی، یک بار برای همیشه مشکلتان را با چگونگی استفاده از این مواد حل کنیم. شما می‌توانید از لخته کننده‌ها برای تصفیه آب نهر و خاکریزهای ساخته شده توسط انسان‌ها استفاده کنید.

برخلاف تصور بسیاری که گمان می‌کنند استفاده از فلوکولانت‌های آنیونی در طبیعت ممنوع است، اما این لخته کننده‌ها می‌توانند فلزات و سایر مواد داخل آب را لخته کنند. بسیاری گمان می‌کنند که مواد لخته کننده، قابلیت جدا کردن رسوبات از محلول را ندارند، این در حالی است که می‌توان به کمک مواد فلوکولانت ، رسوب نیز ایجاد کرد. اگر قصدتان تصفیه مقدار زیادی آب باشد، باید مکانیزم ویژه‌ای برای چگونگی تخلیه مواد لخته شده از آب نیز طراحی کرده باشید. پس از جدا کردن رسوبات از آب به کمک ژئومت، باید آب به دست آمده را به وسیله مواد خاصی جلا داده و شفاف کنید تا اینگونه آب قابل استفاده شود.

Fartak
در تاریخ 27 نوامبر 2019
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.